Antipasta
E verdha e vezës confit, kos, brokoli dhe tartufi zi 940
Mish vici me salce tonata dhe perime te marinuara 1150
Karpacio levreku, sallat mizuna, kivi dhe limon 1800
Foie gras me fik të karamelizuar, reduksion verë Porto dhe pan brioch 2400
Cevice peshku dhe guacamole 1600
Kallamar ne tempura me krem bizele, mente dhe paprika 1200
“Roma ne Tirane” Karpacio vici me domate te fresket, burrata dhe piper te zi 1200
Pasta
Tagliolini të bëra nga ne, me tartuf të freskët, gjalp dhe parmixhan të vjetëruar 30 muajsh 1800
Ravioli i mbushur me tavë domate dhe krem burrate 1250
Linguine me levrek, ton, kallamare dhe domate 1400
Rissoto me krem karkaleca toke, limon dhe trumze 1500
Mezze maniche “Verrigni” me ragu vendi bolognese, karafil dhe parmeggiano te stazhonuar 30 muaj 900
Tortelli me leng vegjetal karrote dhe patate te tiganisura 900
Mish, Peshk
Tartar vic, foie gras të tymosur dhe kërpudha champignon 1800
Gjëndrra vici të tiganisura me patate kremoze dhe chips me parmiggiano 1300
Kondra fileto vendi, krem bathe, patate te thekerruara dhe tartuf te fresket 2200
Fileto vici vendi me patate te reja dhe laker Brukseli e tharte 2400
Fileto leveku zgare, domate gjysem te thata dhe salce escapech kungulli 3300
Fileto e peshkut dental me barishte te egra dhe salcë alla munja 4000
Kofshe rose , krem karrote, xhinxher dhe fara luledjelli te pjekura 1600
Fileto Salmoni me oriz te zi me perime dhe tre lloj xheli 1600
Perime, djathëra dhe sallamra
Perzgjedhje djathrash Shqipëtarë me recel të ndryshëm 1350
Perzgjedhje djathrash Internacionale me recel të ndryshëm 1800
Sallatë e stines dhe djath Parmesan 500
Perime të zgarës me djath të freskët 500
Proshutë krudo Parma 2100
Shoqëruese të stinës 400
Dessert
KATRORE
Parfait me fruta dhe xhel trumze
CIOCORI’
Floke orizi, muse me lajthi,frut pasioni dhe salce kafeje
CASSIS
Biskota e çajit të gjelbër, krem me rrush të thatë bavarez, qumësht dhie dhe xhel me mjaltë
ALCHIMIA
Mousse kosi, biskota corn flakes, fistik, cokollate karamel dhe sorbeto me mjeder
TORTINO DAL CUORE MORBIDO
Souffle me çokollatë Valrhona dhe akullore me vanilje
VIAGGIO AL ORIENTE
Akullore me xhinxher, biskote Bathe Tonka, çokollatë bionde me erëza
ISLAND
Mousse gianduia, krem me whisky të pjekur me shije vanilje dhe kripë Halen Môn
AKULLORE TE NDRYSHME
SORBETO MIX
Cmimi për cdo ëmbelsirë është 800 Lekë