Antipasta
E verdha e vezës confit, kos, brokoli dhe tartufi zi 940
Mish vici me salce tonata dhe me perime te marinuara 1150
Karpacio levreku, sallat misura, kivi dhe lemon grass 1800
Mish vici i zier, kerpurdha porcini te tiganosura, pluhur majdanozi 1050
Foie gras me fik të karamelizuar, reduksion verë Porto dhe pan brioch 2400
Cevice peshku dhe guacamole 1600
Karkalec tempura me krem fasule, selino dhe qepe e kuqe 1500
Kallamar tempura me krem bizele, me mente dhe paprika 1200
“Albese” karpacio vici me argjinare dhe fondue djathi pecorino 1200
Pasta
Tagliolini të bëra nga ne me tartuf të freskët, gjalp dhe parmixhan të vjetëruar 30 muajsh 1800
Maltagliattii me ragu qingji dhe pecorino romano 1150
Ravioli i mbushur me tavë domate dhe krem burrate 1250
Orecchiette me kallamare , salce domate te fresket dhe djath peccorino 1000
Rissoto me Pate dhe safran Dumreje Victus Fed 1400
Mezze maniche “Verrigni” me ragu vendi bolognese, karafil dhe parmezan të stazhonuar 30 muaj 800
Tortelli gjahu , krem rrenje selino , limon 900
Mish, Peshk
Tartar vici, foie gras të tymosur dhe kërpudha champignon 1800
Gjëndrra vici të tiganisura kremoz patate dhe cips parmiggiano 1300
Kondra fileto vendi me patate te pjekur ne prush dhe gjize te thartuar 2200
Fileto vici vendi me spinaq dhe salce soje 2400
Trofte Tamare, lulelaker dhe turshi 1350
Fileto levreku në zgarë me domate gjysem te thata dhe salce escapech 3300
Fileto e peshkut dental me barishte te egra dhe salcë alla munja 4000
Kofshe rose , krem karrote, xhinxher dhe fara luledjelli 1600
Black Angus ne prush 650L/100 gr
Perime, djathëra dhe sallamra
Perzgjedhje djathrash Shqipëtarë me recel të ndryshëm 1350
Perzgjedhje djathrash Internacionale me recel të ndryshëm 1800
Sallatë e përzier, fruta te stines dhe djath Parmesan 500
Perime të zgarës me djath të freskët 500
Proshutë krudo Parma 2100
Shoqëruese të stinës 400
Dessert
PARFE ME FIQ
Parfe me fiq cingell, amaretti dhe reduksion veres port6o
CIOCORI’
Floke orizi, muse me lajthi,frut pasioni dhe salce kafeje
PASION
Biskot me lajthi, mus fistiku, sfungjer kakao me piper dhe sorbeto mango
ALCHIMIA
Mousse kosi, biskota corn flakes, fistik, cokollate karamel dhe sorbeto me mjeder
TORTINO DAL CUORE MORBIDO
Souffle me çokollatë Valrhona dhe akullore me vanilje
VIAGGIO AL ORIENTE
Akullore me xhinxher, biskote Bathe Tonka, çokollatë bionde me erëza
ISLAND
Mousse gianduia, krem me whisky të pjekur me shije vanilje dhe kripë Halen Môn
Cmimi për cdo ëmbelsirë është 800 Lekë